Nemáte, prosím někdo zkušenosti, jak je to s isem pro Windows 10 Professional. Původní aplikace pro vytvoření ISA nabízela volbu edice. Nyní je tam pouze "Windows 10" a "Windows 10 N". Tak nevím, jestli to mám risknout (případně si vytvořit image HDD s aktuálně nainstalovaným systémem) a spoléhat na to, že ISO bude obsahovat obě edice, byť zabírá méně:
ISO Windows 10 Pro x64 ze srpna: 3,17GB
ISO "Windows 10 x64" z aktuální utility pro tvorbu ISO souboru: 2,93GB
Tak nevím, jestli je to tak super optimalizovaná verze Professional (build 1511 vs srpnová verze), nebo to obsahuje jenom HOME Edici, která nemá Internet Explorer 11. :-/
Odpovědět0 0
Vzhledem k chaosové situaci bych s tou Pro verzi nepočítal, zvlášť když to má menší velikost.
Odpovědět0 2
Edice se zvolí při instalaci.
Odpovědět1 0
tak to prostě zkus a uvidíš, ne samozřejmě na ostro na svym PC, ale třeba ve virtuálnim PC
Odpovědět0 1
10 a 10 Pro mají stejný instalační soubor. K samotné volbě nainstalované edice dojde zadáním produktového klíče, o který si instalátor na začátku řekne. Pokud jen updatujete starší systém, tak se instalace bude řídit dle staršího systému, aneb nainstaluje se to, na co máte nárok.
Odpovědět1 0
Zdravím lidi,
možná jsem jen úplnej idiot a nenašel jsem to, ale je nějaká možnost sehnat odkazy přímo na hotový ISO soubory, nebo si je musím jak blbec stahovat a vytvářet přes ten MCT? Fakt by se mi dost šiklo, kdybych mohl jen kliknout na vygenerovanej odkaz a rovnou si stáhnout 4 GB ISO, než si stavět build za buildem přes ten prográmek, kterej navíc nemůže běžet v několika instancích. (Předplatitelem MSDN nejsem, chtělo by to veřejně dostupnej zdroj). Tak jestli někdo víte, předem díky za radu.
Odpovědět0 0
Uloz.to to jistí. Podle mě když si člověk stáhne čistý, neupravovaný iso bez cracku, tak v tom z právního hlediska problém nevidim.
Odpovědět1 0
nastavení rozhodilo, upgradem přes WU ne.
Odpovědět0 0
Podle toho co sem o Win 10 četl, viděl, slyšel a zažil je to přesně naopak: Win Update resetuje tato nastavení několikrát v průběhu aktualizací, nad kterými uživatel nemá kontrolu. Damage Control se pozná, ale k ničemu není.
Jen se potvrzuje, že se MS snaží vyzrát na uživatele a ukousnout si nějaká jeho data :3
Přechod na Win 10 mám v plánu minimálě až za rok, jestli teda MS přestane provádět tyhle zmyšlenosti.
Odpovědět0 2
Viděl, četl, slyšel, nevím nic, ale kecám, žejo.
Odpovědět2 1
To jenom potvrzuje co si o MS po uvedení Win 10 myslim. Ten update na Threshold 2 mi totálně rozsekal OS, startuje to 2 hodiny a celkově je to nestabilní. Řikal jsem si že si stáhnu aktuální ISO a udělam čistou instalaci a ejhle, MS řiká nenene, budeš updatovat, budeš mít na disku 60GB sraček a budeš to mít rozsekaný. :-D Ještě jsem taky nepochopil podle čeho Win 10 určuje jestli to zrovna bude startovat rychle nebo pomalu. Jednou to startuje 20 vteřin a druhej den když přijdu domů a zapnu to tak na to čumim minutu. Tohle se prostě ve Win 7 nestávalo, tam to startovalo furt stejně dlouho na SSDčku.
Odpovědět1 2
...proč firmy a instituce (jkekoli, ne jen MS) nedokážou přiznat chybu okamžitě a vymýšlejí různé kecy okolo. Stejně se vše prostě provalí.
Jinak výchozí nastavení potvrzuju (přes WU)
Odpovědět2 0
Taky to nemám rád, ale logicky vyjdou s pravdou ven radši, když už mají řešení problému, než přiznat že mají problém a nevím co s tím.
Odpovědět0 0